PESSARIUM
Ka-Medica
 • OPIS

  Pessar to mały krążek w kształcie pierścienia, który jest umieszczany przez ginekologa w pochwie. Założenie pessara może uchronić kobietę przed różnymi dolegliwościami natury ginekologicznej. Pessary zakładane są kobietom przy leczeniu wypadania macicy, nietrzymania moczu, zespołu bólowego miednicy mniejszej oraz niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej u ciężarnych. Pessary są wykonane z medycznego silikonu i umieszczane w szyjce macicy na pewien czas. Założenie pessara zwiększa komfort pacjentek, a przy tym cechuje się niewielką ingerencją w organizm kobiety, zapewniając działanie długofalowe. Pessary ginekologiczne współcześnie stanowią atrakcyjną alternatywę dla inwazyjnych operacji.

  Założenie pessara to metoda, którą bardzo często stosuje się u kobiet w ciąży. Pessar zakłada się w przypadku niewydolności szyjki macicy, aby zapobiec przedwczesnemu porodowi. Nałożenie pessara hamuje proces skracania się szyjki macicy. Niewydolność szyjki macicy to przypadek, który nigdy nie powinien zostać zbagatelizowany. Zanim do medycyny wprowadzono pessary, lekarze stosowali tzw. szew szyjkowy. Oczywiście zabieg ten stosuje się do dzisiaj, jednak jest on bardziej inwazyjny od nałożenia pessara, ponieważ wiąże się z wykonaniem zabiegu chirurgicznego. Pessar to rozwiązanie komfortowe, mniej inwazyjne i bezpieczne, dlatego wielu ginekologów zaleca swoim pacjentkom właśnie tę metodę na niewydolność szyjki macicy.

  Pessar – kiedy się go zakłada?

  Założenie pessara jest czynnością bezbolesną, pacjentce nie trzeba podawać środków znieczulających. Przed założeniem pessara, lekarz wykonuje badanie USG, aby zmierzyć długość szyjki macicy i wykluczyć stany zapalne czy infekcje. Pessar zakłada się najczęściej między 20. a 28. tygodniem ciąży, choć może się zdarzyć, że lekarz zdecyduje o wcześniejszym założeniu krążka. Pessar zdejmuje się zazwyczaj w okoli 38. tygodnia ciąży, czyli niedługo przed planowanym porodem.

 • CENA

  Koszt: 370 zł

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-54