USUNIĘCIE WKŁADKI DOMACICZNEJ
Ka-Medica
 • OPIS

  Usunięcie wkładki domacicznej może być wykonane w dowolnym momencie. Płodność po usunięciu wkładki domacicznej jest przywracana niemal natychmiastowo. Wkładka domaciczna nie powoduje żadnych komplikacji z zajściem w ciąże po jej usunięciu.

  Usunięcie wkładki domacicznej może być wykonane w dowolnym momencie od założenia. Jeżeli kobieta miesiączkuje, zaleca się usunięcie wkładki domacicznej podczas miesiączki, ponieważ w tym czasie szyjka macicy jest rozchylona. Dzięki temu zabieg usunięcia wkładki domacicznej przebiegnie sprawniej. W innych przypadkach dzień cyklu nie ma znaczenia. Jeżeli wkładka domaciczna nie jest usuwana podczas miesiączki, lekarz będzie musiał rozszerzyć szyjkę macicy za pomocą specjalnego przyrządu. Wtedy zabieg może powodować lekki ból.

  Przed usunięciem wkładki domacicznej należy powstrzymać się od aktywności seksualnej co najmniej 3-4 dni.

  Nie wymaga się innych specjalnych przygotowań.

  Należy pamiętać, że po usunięciu wkładki domacicznej płodność odzyskiwana jest niemal natychmiastowo. Ponowne założenie wkładki domacicznej również może być wykonane od razu. Po usunięciu wkładki domacicznej mogą pojawić się krwawienia. Jeżeli po usunięciu wkładki domacicznej, pojawią się niepokojące objawy (np.: silny ból w podbrzuszu) należy udać się na konsultację lekarską.

 • CENA

  Koszt:  250 zł + koszt wizyty

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-61