umów wizytę
Zadzowoń
502 172 082


recepcja@k-medica.pl

System Pregnabit

Czy można i czy warto monitorować akcję serca maluszka między wizytami u specjalisty? Wielu profesjonalistów twierdzi, że jest to ważny element współczesnej profilaktyki.

System Pregnabit umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu oraz o dowolnym czasie, zwłaszcza w warunkach domowych. Na system Pregnabit składa się mobilne urządzenie KTG oraz usługa Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. Pregnabit jest urządzeniem zapewniającym pełną usługę medyczną, z którego mama może korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pregnabit dostępny jest u lekarzy i położnych, którzy na bazie historii przebiegu ciąży lub profilaktycznie, mogą zdecydować o częstszych wizytach kontrolnych swoich pacjentek bądź o zastosowaniu teleKTG Pregnabit.

Jak działa Pregnabit?

Korzystanie z systemu Pregnabit® jest naprawdę proste.
W trakcie wizyty kontrolnej u lekarza lub położnej, po uprzednim instruktażu, mama otrzymuje urządzenie Pregnabit, które zabiera ze sobą do domu.
Pomiar z zastosowaniem Pregnabit wykonywany jest według wskazówek otrzymanych od lekarza lub położnej, z wyznaczoną częstotliwością oraz w sugerowanych porach i sytuacjach. Badanie może zostać wykonane w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze – ważne jest przebywanie w obszarze zasięgu telefonii komórkowej.
Jednorazowe badanie przy pomocy Pregnabit trwa 30 minut. Dane z zapisu KTG są przesyłane zdalnie do Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), gdzie na bieżąco analizują je eksperci medyczni.
W krótkim czasie od wysłania zapisu badania mama otrzymuje z MCT, za pomocą SMS, informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonego badania.
W razie konieczności personel medyczny MCT kontaktuje się telefonicznie z pacjentką, aby udzielić jej pomocnych wskazówek odnośnie działań jakie należy podjąć, włącznie z wezwaniem karetki, jeśli byłoby to niezbędne.
Dostęp do bieżących i archiwalnych wyników swojej pacjentki ma również lekarz lub położna, którzy zlecili badania.
Pacjentka ma zawsze dostęp do platformy Pregnabit, na której zapisywana jest cała historia badań.
Dlaczego warto korzystać z teleKTG Pregnabit®?
Możliwość samodzielnego przeprowadzenia zapisów KTG pomiędzy wizytami kontrolnymi i dzięki temu dodatkowa opieka oraz poczucie bezpieczeństwa. Badanie można wykonać niemal każdym miejscu – w domu, na urlopie, w trakcie weekendu.
W razie wykrytego zagrożenia podjęte są szybkie i zdecydowane kroki, z wezwaniem przez personel Medycznego Centrum Telemonitoringu karetki włącznie.
Usługa dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Łatwość obsługi profesjonalnego urządzenia medycznego teleKTG – urządzenie jest intuicyjne i małe.
Możliwość dostępu do bieżących i historycznych zapisów badań, zarówno przez pacjentkę jak również przez lekarza lub położną.
Zmniejszona konieczność wykonywania badań KTG w przychodni lub w szpitalu i z tym związane podróże oraz oczekiwania w kolejce. System Pregnabit pozwala na nieograniczoną dostępność do profesjonalnego sprzętu.
Wygoda, komfort, intymność oraz możliwość uczestniczenia w badaniu naszych bliskich.