BADANIE USG 3D/4D
Ka-Medica
  • OPIS

    Badania USG 3D i 4D to najbardziej atrakcyjne badanie dla matek spragnionych widoku swoich nienarodzonych dzieci. Nie należy przy tym zapominać, że poza pamiątkowymi zdjęciami do rodzinnego albumu, diagnostyka ta niesie za sobą wymierne korzyści medyczne. Po pierwsze, zapis badania może być dowolnie odtwarzany i analizowany. Ponadto daje możliwość dokładnej oceny lokalizacji i otoczenia poszczególnych struktur anatomicznych. W odróżnieniu od tradycyjnego USG wykonywanego w ciąży, technologia USG 3D i 4D pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu. To ważne zarówno dla przyszłego rodzica jak i lekarza oceniającego rozwój płodu. „Zwykła” ultrasonografie to dwuwymiarowy obraz, który jest zrozumiały dla lekarza, ale niekoniecznie dla laika. Dlatego też nowoczesne technologie USG umożliwiają uzyskanie realistycznego obrazu dziecka w łonie matki.

    Podglądając płód w trójwymiarze, zobaczymy wyraźny kształt dziecka, powierzchnię ciała, i co ważne dla rodziców: Kształt twarzy. Widoczne są szczegóły anatomiczne, które analizuje lekarz, gdyż na ich podstawie może precyzyjnie ocenić rozwój dziecka. Ten pożądany obraz zależy jednak od kilku czynników, takich jak ułożenie płodu, ilość wód płodowych, ilości tkanki tłuszczowej i wieku ciążowego.

    Wykonanie wielopłaszczyznowego badania USG przebiega podobnie do tradycyjnej ultrasonografii w ciąży przez powłoki brzuszne. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy wygodnie się położyć i odsłonić brzuch, a lekarz użyje specjalnego żelu, by przyłożyć do skóry głowicę aparatu do USG. Na ekranie pojawi się wtedy realistyczny obraz dziecka, a ginekolog oceni jego stan zdrowia.

  • CZAS

    Czas: 30 minut

cisza-29