CRIOTERAPIA (WYMRAŻANIE NADŻERKI)
Ka-Medica
 • OPIS

  Crioterapia ginekologiczna to zabieg zamrażania ciekłym azotem. Ujemna temperatura (nawet -192 st. C) leczy zmienione chorobowo komórki, tzw. nadżerki. Crioterapia stosowana jest także w przypadku kłykcin kończystych sromu, pochwy i odbytu spowodowanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

  Na czym polega Crioterapia ginekologiczna?

  Zamrażanie nadżerki jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Krioterapia polega na przyłożeniu bardzo niskiej temperatury na zmienione chorobowo miejsce – za pomocą specjalnego aplikatora.

  Tkanka poddana mrożeniu ulega zniszczeniu, natomiast organizm w ciągu około 1-2 tygodni usuwa martwicę, a pozostawia zdrowe komórki. Warto dodać, że po płytkim wymrażaniu nie zostają żadne blizny, natomiast po głębokim (kriokonizacja) są na tyle elastyczne, że nie zaburzają funkcjonowania układu rozrodczego, nie powodują problemów z rozwieraniem się szyjki macicy w trakcie porodu. Ponadto crioterapia daje dużo lepsze efekty kosmetyczne, jeśli porównać ją do tradycyjnego noża chirurgicznego czy nawet elektrycznego.

  Kiedy zaleca się wymrażanie?

  Gdy nadżerki powodują uporczywe upławy, nawracające stany zapalne narządu rodnego lub krwawienia czy plamienia po stosunku.

 • CENA

  Koszt: 450 zł

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-53