MYCOPLASMA
Ka-Medica
 • OPIS

  Mycoplasma genitalium to nietypowa bakteria pozbawiona ściany komórkowej, która odpowiedzialna jest za infekcje układu moczowo-płciowego u obu płci. Powoduje zakażenie bakteryjne przenoszone drogą płciową, które bardzo często ma bezobjawowy przebieg. Uniemożliwia to skuteczną diagnostykę i wdrożenie leczenia. A powikłania zakażenia Mycoplasma genitalium mogą być poważne, z niepłodnością włącznie.
  Objawy mykoplasmy: zarówno zakażenie Mycoplasma u kobiet, jak i zakażenie Mycoplasma u mężczyzn najczęściej przebiega bezobjawowo. Jeśli jednak pojawią się symptomy zakażenia mykoplasmą, występują co najmniej tydzień po kontakcie z osobą przenoszącą bakterię i wynikają najczęściej z rozwoju nasilonego stanu zapalnego.

  Mycoplasma genitalium u kobiet powoduje zazwyczaj bakteryjne zapalenie pochwy, dając charakterystyczne dla tego schorzenia objawy, takie jak:

  – świąd okolic krocza
  – pieczenie cewki moczowej
  – obfite, nietypowe upławy
  – przedłużone krwawienia miesięczne lub krwawienia między miesiączkami
  – dyskomfort podczas stosunku
  – wśród objawów zakażenia Mycoplasma genitalium u kobiet możliwe są także te wskazujące na zapalenie cewki moczowej – ból podbrzusza, uczucie parcia na pęcherz i jego niecałkowitego opróżnienia, pieczenie podczas mikcji oraz częste oddawanie moczu

 • CZAS

  Czas: 15 minut

cisza-40