PESSARIUM
Ka-Medica
  • OPIS

    Pessar to krążek w kształcie pierścienia, który jest umieszczany przez ginekologa w pochwie. Założenie pessara chroni kobietę przed dolegliwościami natury ginekologicznej. Pessary zakładane są kobietom przy leczeniu wypadania macicy, nietrzymania moczu, zespołu bólowego miednicy mniejszej oraz niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej u ciężarnych. Pessary są wykonane z medycznego silikonu i umieszczane w szyjce macicy na pewien czas. Założenie pessara zwiększa komfort pacjentek, a przy tym cechuje się niewielką ingerencją w organizm kobiety, zapewniając działanie długofalowe. Pessary ginekologiczne współcześnie stanowią atrakcyjną alternatywę dla inwazyjnych operacji.

    Założenie pessara to metoda, którą bardzo często stosuje się u kobiet w ciąży. Pessar zakłada się w przypadku niewydolności szyjki macicy, aby zapobiec przedwczesnemu porodowi. Nałożenie pessara hamuje proces skracania się szyjki macicy.

    Założenie pessara jest bezbolesne, nie wymaga podawania środków znieczulających. Przed założeniem pessara, lekarz wykonuje badanie USG, aby zmierzyć długość szyjki macicy oraz bada ginekologicznie by wykluczyć stany zapalne czy infekcje. Pessar zakłada się najczęściej między 20. a 28. tygodniem ciąży, choć może się zdarzyć, że lekarz zdecyduje o wcześniejszym założeniu krążka. Pessar zdejmuje się w skończonym 37 tygodniu ciąży, czyli niedługo przed planowanym porodem.

  • CZAS

    Czas: 30 minut

cisza-54