WKŁADKA JAYDESS
Ka-Medica
 • OPIS

  Jaydess jest najmniejszą wkładką wewnątrzmaciczną dostępną na rynku, co sprawia, że może być stosowana u kobiet, które nie rodziły. W przeciwieństwie do środków antykoncepcyjnych o działaniu ogólnoustrojowym (tabletki, zastrzyki, implanty, plastry) wkładka uwalnia hormony miejscowo w obrębie macicy, a do krwiobiegu przedostają się ich minimalne ilości. W większości przypadków Jaydess nie wpływa na owulację, co oznacza, że jajniki wciąż produkują estrogen podczas używania wkładki.

  Jaydess jest wykonana z elastycznego polimeru w kształcie litery „T”, do której przymocowana jest „pigułka” zawierająca 13,5 mg lewonorgestrelu, syntetycznego hormonu z grupy progestagenów, stosowanego powszechnie także w innych hormonalnych środkach antykoncepcyjnych. Nie zawiera natomiast hormonów z grupy estrogenów.

  Działanie antykoncepcyjne Jaydess przejawia się poprzez miejscowe uwalnianie niewielkiej dawki lewonorgestrelu, powodując:
  – zagęszczenie śluzu szyjki macicy, uniemożliwiające przenikanie plemników
  – rozrost śluzówki macicy, której błona staje się cienka i niezdolna do przyjęcia komórki jajowej
  – wkładka sama w sobie, jako ciało obce, stwarza niekorzystne środowisko dla plemników w macicy i w jajowodach zmniejszając ich ruchliwość

  Urządzenie długości 30 mm wprowadzane jest przez ginekologa do macicy za pomocą specjalnego aplikatora i jeżeli zostanie założone w ciągu 7 dni od pierwszego dnia miesiączki zapewnia natychmiastową ochronę przed ciążą przez okres około 3 lat.. Pierwsze zbliżenie może odbyć się 24 godziny po założeniu wkładki Jaydess.

  W trakcie stosowania wkładki krwawienia miesiączkowe są mniejsze, zarówno pod względem obfitości, jak i liczbę dni, w których występuje krwawienie w każdym miesiącu. W ciągu pierwszych 3-6 miesięcy po założeniu Jaydess możliwe jest również wystąpienie plamienia lub lekkie krwawienia. U niektórych kobiet w tym okresie mogą wystąpić dłuższe lub bardziej obfite krwawienia, ale nie oznacza to, że będą one występować codziennie.

  Zgodnie z przytaczanymi przez producenta wynikami badań klinicznych, większość kobiet, które zdecydowały się zajść w ciążę urodziło dziecko w ciągu 1 roku po usunięciu wkładki Jaydess. Jest to wynik taki sam jak w przypadku kobiet niestosujących antykoncepcji.

 • CENA

  Koszt: 1200 zł

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-47