WKŁADKA KYLEENA
Ka-Medica
 • OPIS

  Kyleena to najnowocześniejsza i najbardziej innowacyjna wkładka wewnątrzmaciczna. Należy do grupy domacicznych systemów terapeutycznych o kształcie litery „T”, które po założeniu w jamie macicy powoli uwalniają małą ilość hormonu, lewonorgestrelu. System Kyleena wyposażony jest w zbiorniczek z 19,5 mg lewonorgestrelu.

  Kyleena to syntetyczny progestagen, który jest miarowo uwalniany:
  – zmniejsza comiesięczny wzrost śluzówki macicy
  – zagęszcza śluz szyjkowy
  – takie działanie uniemożliwia kontakt plemników z komórką jajową i w ten sposób zapobiega zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik; w przypadku tej metody antykoncepcji nie dochodzi do zapłodnienia

  Wymiary systemu, podobnie jak działanie, są takie same jak w przypadku wkładki antykoncepcyjnej Jaydess. W odróżnieniu od Jaydess, Kayleena gwarantuje efekt antykoncepcyjny przez okres aż 5 lat, a dzięki większemu średniemu uwalnianiu hormonu (12 µg na dobę), ma nieco większy wpływ na ograniczenie obfitości miesiączek.

 • Przeciwwskazania

  System antykoncepcyjny Kaleena jest bardzo wygodną metodą antykoncepcji. Jednak nie każda kobieta może z niego skorzystać. O możliwości założenia systemu w każdym przypadku decyduje lekarz ginekolog. Przed założeniem wkładki konieczny jest szczegółowy wywiad oraz przeprowadzenie wskazanych przez lekarza badań.

  Przeciwwskazania do założenia systemu antykoncepcyjnego Kyleena:
  – ciąża lub podejrzenie ciąży
  – stany zapalne przydatków
  – stany zapalne szyjki macicy
  – krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie
  – nowotwór narządów rodnych
  – mięśniaki macicy zniekształcające jej jamę
  – czynna choroba wątroby
  – planowana ciąża w niedługim czasie
  – ciąża pozamaciczna w przeszłości

 • KONTROLA PO ZABIEGU

  System antykoncepcyjny Kyleena należy założyć w ciągu 7 dni po rozpoczęciu krwawienia miesiączkowego. W przypadku zakładania systemu po porodzie należy odczekać przynajmniej 6 tygodni, aż macica powróci do jej normalnej wielkości.
  System Kyleena należy skontrolować po 4–6 tygodniach od jego założenia, a następnie kontrolować regularnie, przynajmniej raz w roku.

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-49