PIERWSZA KONSULTACJA NIEPŁODNOŚCIOWA
Ka-Medica
 • OPIS

  Niepłodność jest definiowana jako niezdolność do zajścia w ciążę po 12 miesiącach niezabezpieczonego stosunku płciowego. Istnieje szereg testów, które można wykonać w celu ustalenia przyczyny problemów z płodnością. Zwykle obejmują badanie fizykalne, analizę nasienia, badania krwi i specjalne procedury. W ramach konsultacji niepłodnościowej lekarz omawia wiele aspektów zdrowotnych oraz zleca szereg badań mających na celu ustalenie przyczyny niepłodności. Specjalistyczne badania stanowiące diagnostykę niepłodności pozwalają na obranie właściwego kierunku leczenia, które umożliwi kobiecie zajście w ciążę.

 • CENA

  Koszt: 300 zł

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-54
Niebieskie Zielone Akwarela Płynny Odręczne Pismo Styl Ślub Menu-3
Monitorowanie cyklu (owulacji)
Ka-Medica
 • OPIS

  W przypadku nieregularnych cyklów trudno precyzyjnie ustalić moment owulacji. Monitorowanie cyklu to po prostu oglądanie w USG wzrastających pęcherzyków jajnikowych. Dzięki temu chwilę owulacji możemy określić nawet z godzinną precyzją. W zależności od długości cyklów, monitoring zaczynamy w 5 – 10 d.c., kolejne badanie następuje co 2 lub 3 dni, aż do chwili pęknięcia pęcherzyka jajnikowego. Aby określić dzień owulacji zazwyczaj wystarczają 4 badania. Pacjentka nie musi przygotowywać się specjalnie do badania, nie musi być na czczo ani mieć pełnego pęcherza.

 • CENA

  Koszt: 160 zł

 • CZAS

  Badanie monitorowania cyklu trwa 5-10 minut i przeprowadzone jest sondą przezpochwową (transwaginalną).

stymulacja owulacji
Ka-Medica
 • OPIS

  Jest obecnie jedną z najczęstszych procedur medycznych stosowanych w leczeniu niepłodności. Głównym jej celem jest spowodowanie dojrzewania komórek jajowych i owulacji u pacjentek z zaburzeniami tego procesu. Należy przy tym pamiętać o mogących wystąpić powikłaniach, takich jak: ciąża mnoga lub zespół hiperstymulacji jajników. Stymulację owulacji zaczyna się w 2-3 dniu cyklu od wykonania USG oceniającego wielkość pęcherzyków jajnikowych oraz grubość endometrium. Na podstawie tego badania, a także badań hormonalnych i danych z wywiadu, lekarz dobiera lek i jego dawkę indywidualnie dla każdej pacjentki. Seryjnie wykonywane badania USG pozwalają na ocenę liczby i wielkości pęcherzyków. W odpowiednich momentach decyduje się o podaniu leków.

 • CENA

  Koszt: 260 zł

 • CZAS

  Czas: 20 minut

cisza-2