WKŁADKA LEVOSERT
Ka-Medica
  • OPIS

    Levosert to wkładka firmy Gedeon Richter, system terapeutyczny o działaniu antykoncepcyjnym do zastosowania w jamie macicy. Stosowany w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych. Levosert zawiera 52 mg lewonorgestrelu, syntetycznego hormonu z grupy progestagenów, stosowanego powszechnie także w innych hormonalnych środkach antykoncepcyjnych. Uwalnia maksymalnie 0,02 mg hormonu w ciągu 24 godzin.

    Mechanizm działania systemu terapeutycznego domacicznego zawierającego lewonorgestrel opiera się głównie na działaniu hormonalnym, polegającym na:
    – zapobieganiu wzrostowi endometrium
    – zagęszczeniu śluzu szyjkowego, co zapobiega przedostawaniu się plemników przez kanał szyjki macicy
    – zahamowaniu owulacji

  • PRZECIWSKAZANIA

    Kto nie może korzystać z wkładki Levosert?

    Większość pań dobrze toleruje wprowadzenie i działanie systemu Levosert, jednak nie wszystkie mogą z niego skorzystać. Dlatego też przed zabiegiem należy przeprowadzić badania ginekologiczne oraz badanie piersi. Należy wykluczyć ciążę, zmiany w endometrium i choroby przenoszone drogą płciową.

    Przeciwwskazaniami do założenia wkładki Levosert są m.in.:
    – ciąża lub podejrzenie ciąży
    – nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
    – istniejące lub nawracające stany zapalne narządów miednicy
    – istniejące infekcje dróg rodnych
    – poporodowe zapalenie błony śluzowej macicy
    – infekcje macicy po poronieniu w ciągu ostatnich 3 miesięcy
    – podejrzenie lub występowanie nowotworów zależnych od hormonów, takich jak nowotwór piersi

  • ZABIEG

    Jak wygląda zabieg założenia Levosert?

    Zabieg założenia wkładki Levosert jest prosty i bezpieczny, o ile wykonuje go doświadczony ginekolog. Levosert zakłada się w trakcie miesiączki. Po urodzeniu dziecka Levosert może być założony począwszy od szóstego tygodnia po porodzie. Sam proces założenia wkładki jest błyskawiczny i może się wiązać jedynie z niewielkim dyskomfortem. Levosert jest bardzo mały, ma około 3 cm długości. Wkładkę wprowadza się do macicy przez pochwę i szyjkę macicy przy pomocy cienkiej rurki – podobnie jak zwykłe wkładki (spirale). Większość kobiet twierdzi, że zakładanie systemu wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Jednakże zdarzają się pacjentki, dla których może to być nieprzyjemne, istnieje wtedy możliwość zastosowania środków przeciwbólowych lub znieczulenia miejscowego. Po upływie 6 tygodni od założenia wkładki pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną.

  • CZAS

    Czas: 30 minut

cisza-46