WKŁADKA LEVOSERT
Ka-Medica
 • OPIS

  Levosert to wkładka firmy Gedeon Richter, system terapeutyczny o działaniu antykoncepcyjnym do zastosowania w jamie macicy. Stosowany w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych. Levosert zawiera 52 mg lewonorgestrelu, syntetycznego hormonu z grupy progestagenów, stosowanego powszechnie także w innych hormonalnych środkach antykoncepcyjnych. Uwalnia maksymalnie 0,02 mg hormonu w ciągu 24 godzin.

  Mechanizm działania systemu terapeutycznego domacicznego zawierającego lewonorgestrel opiera się głównie na działaniu hormonalnym, polegającym na:
  – zapobieganiu wzrostowi endometrium
  – zagęszczeniu śluzu szyjkowego, co zapobiega przedostawaniu się plemników przez kanał szyjki macicy
  – zahamowaniu owulacji

 • PRZECIWSKAZANIA

  Kto nie może korzystać z wkładki Levosert?

  Większość pań dobrze toleruje wprowadzenie i działanie systemu Levosert, jednak nie wszystkie mogą z niego skorzystać. Dlatego też przed zabiegiem należy przeprowadzić badania ginekologiczne oraz badanie piersi. Należy wykluczyć ciążę, zmiany w endometrium i choroby przenoszone drogą płciową.

  Przeciwwskazaniami do założenia wkładki Levosert są m.in.:
  – ciąża lub podejrzenie ciąży
  – nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
  – istniejące lub nawracające stany zapalne narządów miednicy
  – istniejące infekcje dróg rodnych
  – poporodowe zapalenie błony śluzowej macicy
  – infekcje macicy po poronieniu w ciągu ostatnich 3 miesięcy
  – podejrzenie lub występowanie nowotworów zależnych od hormonów, takich jak nowotwór piersi

 • ZABIEG

  Jak wygląda zabieg założenia Levosert?

  Zabieg założenia wkładki Levosert jest prosty i bezpieczny, o ile wykonuje go doświadczony ginekolog. Levosert zakłada się w trakcie miesiączki. Po urodzeniu dziecka Levosert może być założony począwszy od szóstego tygodnia po porodzie. Sam proces założenia wkładki jest błyskawiczny i może się wiązać jedynie z niewielkim dyskomfortem. Levosert jest bardzo mały, ma około 3 cm długości. Wkładkę wprowadza się do macicy przez pochwę i szyjkę macicy przy pomocy cienkiej rurki – podobnie jak zwykłe wkładki (spirale). Większość kobiet twierdzi, że zakładanie systemu wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Jednakże zdarzają się pacjentki, dla których może to być nieprzyjemne, istnieje wtedy możliwość zastosowania środków przeciwbólowych lub znieczulenia miejscowego. Po upływie 6 tygodni od założenia wkładki pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną.

 • CZAS

  Czas: 30 minut

cisza-46